Přeskočit na hlavní obsah

Soap Challenge Club!

Hello everyone!


This is my entry in regular category "Comb or not to comb" for the Soap Challenge Club hosted by Amy Warden of Great Cakes Soapworks. There’s only a slim chance of me winning as a beginner and against hundreds of more experienced and more talented people, but I’m going to try my best! This month I made only one attempt below.


Soap is colored with micas and scented with all natural essential oils red orange and Ceylon cinnamon.


Oils: virgin olive oil, coconut oil, shea butter, sweet almond oil, cocoa butter and castor oil.


Thank you for your support! I can't wait to see other entries, good luck to everybody! :-)

"Turquoise gemstone"

https://instagram.com/p/BpM0PRghTq0/


Here’s what the October Soap Challenge Soap looks like:
My alternative comb tools: :)))


Komentáře

 1. I love your colors so pretty. Is your comb a potato? That is genius! Your soap looks great, would have never known you were a beginner, good luck :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Thank you Shauna! My combing tool is a pear but I am sure that with a potato it would also work perfectly ;) I just celebrate my first year of soapmaking so in comparison with other candidates I am a beginner. Thanks for your nice comment! <3

   Vymazat
 2. Your soap looks great, Barbora! I love your innovative combing tool and the colors are spot on for a turquoise gemstone. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Thanks Amy for your kind words! I can't wait for the November challenge! ;)

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Bath Bombs neboli šumivky! Každý se potřebuje občas zrelaxovat a pro tyto účely skvěle poslouží doma vyrobené šumivky do koupele! Zábava do vany pro děti i pro dospělé :-)
Recept je jednoduchý a z dostupných surovin, tak se na to pojďme podívat:


Sypké suroviny:
100 g jedlé sody
50 g kyseliny citronové
30 g kukuřičného škrobu
30 g Epsomské soli / mořské soli / soli z Mrtvého moře / Himálajské soli
1 PL sušených květů levandule (volitelné)


Bokem si ve 2 PL kokosového oleje (nebo jiného tekutějšího oleje) rozmícháme 1% koncentraci esenciálních olejů, což zde odpovídá cca 2 g. Já zvolila levanduli lékařskou. EO můžete libovolně zvolit podle nálady nebo podle zásob s důrazem na správné použití, ne všechny esenciální oleje jsou vhodné všude a pro všechny! :-) Důležité je rozmíchat EO předem v oleji, protože nejsou ve vodě rozpustné. V této fázi vmíchejte i barvivo, alespoň pak poznáte, že máte tuto směs rovnoměrně promíchanou se zbytkem surovin!


Tip: Co se týče barviva, u šumivek platí čím m…
Výroba voňavé přírodní kosmetiky Esenciální, éterické nebo vonné oleje? Jak se v nich vyznat? Na úvod bych ráda tyto pojmy jednoznačně rozlišila. Esenciálním či éterickým olejem označujeme pouze vůně 100% přírodního původu, získávané destilací či lisováním rostlin s obsahem vonných silic. Není mezi nimi žádný rozdíl, jsou to synonyma a označují totéž, na našem trhu jsou k dostání i pod pojmem 100% přírodní silice. Na straně druhé se nacházejí syntetické (v laboratořích vyráběné) vonné kompozice označované jako vonné oleje, INCI těchto olejů bývá "Parfum", v lepším případě vypíšou konkrétní syntetické látky s alergeny. Pokud se rozhodnete používat syntetické vůně, dejte si pozor, aby byly certifikované pro použití v kosmetice. Vonný olej určený do aromalampy v žádném případě na pleť nepatří. PS: Salus s hnědou nálepkou značí vonné oleje do aromalampy, zelenou nálepkou označují esenciální oleje. Vůně označované jako aroma mohou být jak přírodního, tak syntetického původu. Info…
GLYCERÍNOVÉ ŘÍČKY V MÝDLE S novým měsícem je tu další výzva pro soutěž Soap Challenge Club a jsou to glycerínové říčky. Jedná se o (většinou náhodný) efekt vznikající v kombinaci několika faktorů, které se vám v dnešním článku pokusím trochu přiblížit. Název sám o sobě je zavádějící, protože o glycerín se ve skutečnosti nejedná, glycerínové říčky jsou pouze vžité označení tohoto jevu. Ty se v mýdle projeví buď jako popraskaná textura (typická pro oxid titaničitý), formou říček a řek, nebo jakéhosi mramorového efektu. Pro angličtináře skvělý vysvětlující článek zde.
Co je nezbytné pro viditelné glycerínové říčky?Mýdlo musí být vyrobené metodou za studena (CP, CPOP).Mýdlo musí projít plnou fází gelu. Čím déle ho v gelu udržíte, tím budou říčky znatelnější.Mýdlo musí obsahovat nějaký pigment (oxidy, ultramarín, jíly apod.). K druhému bodu mohu ještě zmínit, že hmotu snadněji přivedete do fáze gelu, pokud obsahuje vyšší množství vody v poměru k NaOH 2,3:1 až 3:1. Obecně mýdlo s 38% vody …