Přeskočit na hlavní obsah

Poslední měsíc se Soap Challenge Club!

Musím říct, že se mi po měsíčních výzvách ze Soap Challenge Club bude stýskat. Netušila jsem, co ze sebe jeden může dostat, když má zadání a motivaci! Tahle soutěž mě posunula zase o kus dál, poznala jsem spoustu úžasných mydlářek a odnáším si výhru v kategorii Best Presentation z říjnového kola, co víc si přát? https://soapchallengeclub.com/to-comb-or-not-to-comb-winners/
Pro vaši představu tento měsíc soutěží dle emailu od pořadatelky Amy Warden 391 mydlářů z 28 zemí z celého světa, taková je konkurence!


Pro měsíc prosinec zvolila Amy In the pot swirl techniku, ta se dá použít v mnoha dalších swirl technikách, takže možnosti byly prakticky neomezené. Od začátku jsem měla jasno, že se pokusím o nějakou scenérii, tzv "landscape soap". Představuji vám své "Green Moon Valley", posuďte níže sami, jak to dopadlo.. :-)

Vyrobila jsem mýdlo z olivového virgin oleje, kokosového oleje, bambuckého másla, mandlového oleje, ostropestřecového a ricinového oleje. Vůni mýdlu dodává směs přírodních esenciálních olejů z růžového dřeva a sibiřské jedle. Barveno je čistě přírodními barvivy: indigo, modrý jíl, aktivní kokosové uhlí a oxid zinečnatý.

Jako první jsem musela odlít měsíc do dlouhé kulaté formy. Bohužel jsem měla v zásobách jen zelený a růžový, tak jsem musela použít ten zelený. Ze starších odřezků zeleného mýdla dělaného technikou zig zag cosmic wave swirl (pokud nevíte, co si pod tím představit, nevadí) jsem vykrajovátky na perníčky vykrojila cca centimetr tlusté stromečky (alespoň na něco jsem je letos použila, když cukroví nejspíš nebude, ehm).
 

Fotografie formy ze strany, jsou vidět vložené zelené stromečky s cca centimetrovým rozestupem, aby se mezi ně dostala čerstvá hmota a zafixovala je na místě.

Fotografie výsledného soutěžního mýdla:


Odkaz na instagramový post: https://www.instagram.com/p/BrdAbfsHLI4/

Jak hlasování dopadne, to se dozvíte za pár dní v dalším článku.

Krásný advent vám přeje Bára za Czech Artisan Soap! <3

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Bath Bombs neboli šumivky! Každý se potřebuje občas zrelaxovat a pro tyto účely skvěle poslouží doma vyrobené šumivky do koupele! Zábava do vany pro děti i pro dospělé :-)
Recept je jednoduchý a z dostupných surovin, tak se na to pojďme podívat:


Sypké suroviny:
100 g jedlé sody
50 g kyseliny citronové
30 g kukuřičného škrobu
30 g Epsomské soli / mořské soli / soli z Mrtvého moře / Himálajské soli
1 PL sušených květů levandule (volitelné)


Bokem si ve 2 PL kokosového oleje (nebo jiného tekutějšího oleje) rozmícháme 1% koncentraci esenciálních olejů, což zde odpovídá cca 2 g. Já zvolila levanduli lékařskou. EO můžete libovolně zvolit podle nálady nebo podle zásob s důrazem na správné použití, ne všechny esenciální oleje jsou vhodné všude a pro všechny! :-) Důležité je rozmíchat EO předem v oleji, protože nejsou ve vodě rozpustné. V této fázi vmíchejte i barvivo, alespoň pak poznáte, že máte tuto směs rovnoměrně promíchanou se zbytkem surovin!


Tip: Co se týče barviva, u šumivek platí čím m…
Výroba voňavé přírodní kosmetiky Esenciální, éterické nebo vonné oleje? Jak se v nich vyznat? Na úvod bych ráda tyto pojmy jednoznačně rozlišila. Esenciálním či éterickým olejem označujeme pouze vůně 100% přírodního původu, získávané destilací či lisováním rostlin s obsahem vonných silic. Není mezi nimi žádný rozdíl, jsou to synonyma a označují totéž, na našem trhu jsou k dostání i pod pojmem 100% přírodní silice. Na straně druhé se nacházejí syntetické (v laboratořích vyráběné) vonné kompozice označované jako vonné oleje, INCI těchto olejů bývá "Parfum", v lepším případě vypíšou konkrétní syntetické látky s alergeny. Pokud se rozhodnete používat syntetické vůně, dejte si pozor, aby byly certifikované pro použití v kosmetice. Vonný olej určený do aromalampy v žádném případě na pleť nepatří. PS: Salus s hnědou nálepkou značí vonné oleje do aromalampy, zelenou nálepkou označují esenciální oleje. Vůně označované jako aroma mohou být jak přírodního, tak syntetického původu. Info…
GLYCERÍNOVÉ ŘÍČKY V MÝDLE S novým měsícem je tu další výzva pro soutěž Soap Challenge Club a jsou to glycerínové říčky. Jedná se o (většinou náhodný) efekt vznikající v kombinaci několika faktorů, které se vám v dnešním článku pokusím trochu přiblížit. Název sám o sobě je zavádějící, protože o glycerín se ve skutečnosti nejedná, glycerínové říčky jsou pouze vžité označení tohoto jevu. Ty se v mýdle projeví buď jako popraskaná textura (typická pro oxid titaničitý), formou říček a řek, nebo jakéhosi mramorového efektu. Pro angličtináře skvělý vysvětlující článek zde.
Co je nezbytné pro viditelné glycerínové říčky?Mýdlo musí být vyrobené metodou za studena (CP, CPOP).Mýdlo musí projít plnou fází gelu. Čím déle ho v gelu udržíte, tím budou říčky znatelnější.Mýdlo musí obsahovat nějaký pigment (oxidy, ultramarín, jíly apod.). K druhému bodu mohu ještě zmínit, že hmotu snadněji přivedete do fáze gelu, pokud obsahuje vyšší množství vody v poměru k NaOH 2,3:1 až 3:1. Obecně mýdlo s 38% vody …